גלשן חתירה! טרנד חדש בתחום הכושר

ספורט המתאים לכולם : נשים, ילדים או כל אדם שלא התנסה מעולם בספורט ימי . לא נדרש ניסיון קודם בתחום הים או הגלים .
גלשן חתירה! טרנד חדש בתחום הכושר
גלישת סאפ
טרנד חדש ולוהט בתחום הכושר הגופני : גלשן עמידה או גלשן חתירה או באנגלית SUP (STAND UP PADDLE BOARD). ענף חדש וצעיר בעולם , בארץ הוא עדיין בחיתוליו , אך בקיץ הקרוב הוא כבר יציף את החופים ! מדובר בגלישת חתירה על גלשן מיוחד, הגדול במידותיו מגלשן גלים, הגלישה מתבצעת בעזרת משוט בעל להב אחת. ניתן לחתור עליו במים שקטים וניתן לגלוש עליו בגלים סוערים. ספורט נפלא שניתן להתייחס אליו כפעילות כושר אירובי, חיזוק שרירים, שיפור היציבה ועבודה מעולה להצרת היקפים

טרנד חדש ולוהט בתחום הכושר הגופני : גלשן עמידה או גלשן חתירה או באנגלית SUP
(STAND UP PADDLE BOARD).
ענף חדש וצעיר בעולם , בארץ הוא עדיין בחיתוליו , אך בקיץ הקרוב הוא כבר יציף את החופים ! מדובר בגלישת חתירה על גלשן מיוחד, הגדול במידותיו מגלשן גלים, הגלישה מתבצעת בעזרת משוט בעל להב אחת. ניתן לחתור עליו במים שקטים וניתן לגלוש עליו בגלים סוערים. ספורט נפלא שניתן להתייחס אליו כפעילות כושר אירובי, חיזוק שרירים, שיפור היציבה ועבודה מעולה להצרת היקפים – כאשר החתירה מתבצעת במים שקטים לאורך זמן. וניתן לנתב את הפעילות לפעילות אקסטרים בחתירה בגלים סוערים, כאן הפעילות תהיה פעילות אנארובית, יחידת כושר אינטרוולית עצימה  וחיזוק שרירים. ספורט המתאים לכולם : נשים, ילדים או כל אדם שלא התנסה מעולם בספורט ימי . לא נדרש ניסיון קודם בתחום הים או הגלים .
 
מקורותיו ההיסטוריים של הגלשן
ההיסטוריה של כלי זה תיקח אותנו אחורה אל איי פולונזיה הנמצאים באוקיינוס השקט, שם שימש הכלי  את ראש השבט  ככלי בעל יוקרה , כלי תחבורה על המים. חבורה של גולשים מהוואי , החליטה לפני כשלוש שנים לחזור אל המקורות ולבנות דגם דומה לכלי העתיק , אך מודרני יותר מבחינת החומרים ממנו עשוי הגלשן כיום. כיום ניתן למצוא גלשני עמידה המתאימים למטרות שונות : חלקם מתאימים יותר לתפיסת גלים , חלקם מתאימים יותר לחתירה למרחקים , וחלקם מתאימים לשתי הפונקציות – גם חתירה למרחקים וגם לתפיסת גלים.
 
נפש בריאה בגוף בריא 
עמית ענבר , בעבר גולש רוח אולימפי , כיום עוסק בכל פעילות הקשורה לים – גלישת גלים, גלישת רוח וגלישת קייט . גילה את הלהיט החדש והפך להיות אחד מכוהני הסאפ הנלהבים. ענבר גילה את הסאפ לפני כשנתיים בפיג'י , מהר מאד הוא הבין שזה הדבר הבא , והחליט להביא לארץ את הלהיט הימי החדש . לא מזמן הוא השיק מותג חדש של גלשני עמידה  הנקראים-"שיבומי"  , המשווקים בארץ ובעולם .הוא החל  להעביר הדרכות וקבוצות חתירה בבית ינאי ,בבקרים,  לנשים וגברים. השיעורים שמעביר עמית ענבר וצוות מדריכי בית ספרו בבית ינאי, KITEAWAY, בנויים על  מתודיקת הדרכה איטית וכוללים הסברים כללים ומתן יסודות בסיסיים להמשך עצמאי.  דגש על בטיחות ותרגילי מתיחות לפני הכניסה למים , וכבר לאחר מספר דקות ניתן לראות את התלמיד חותר במים . מדובר בספורט פשוט מאד ללמידה ומתאים לכל אחד. 

הגדרת פעילות הפדאל בורד , על פי "גורו הגלישה" עמית : " פעילות פיזית המחברת את הגולש למים והטבע , בלי חשש ובלי סיכון ,נותנת מקסימום תפוקה  ומחייה את הנפש " . לדבריו, לפתוח את הבוקר בסשאן חתירה , להתחיל את היום בים ולהפעיל את כל קבוצות השרירים בגוף , להיכנס לקצב חתירה מונוטוני והקשיב לשקט – שילוב מנצח של פעילות גופנית ,פעילות מדיטטיבית ויוגית. לאחר סשאן כזה אתה מתמלא באנרגיות וחיוניות לכל היום. פעילות ממכרת ומכניסה עניין וחידוש לחיים.
אם אתה יכול לעמוד – אתה יכול גם לעמוד על סאפ!!! קל מאד ללימוד , קל מאד להשתפר ,ספורט שמשלב הנאה גדולה תוך  שמירה על כושר גופני ונפש בריאה. כל מה שצריך – גלשן , משוט וצאו למים ! עימדו על הגלשן , היעזרו במשוט והתחילו לחתור ומיד תגלו שכל הדאגות והמתח היום יומי נשארים מחוץ למים .

יתרונות הסאפ
אימון סאפ הוא  שווה ערך לאימון בחדר כושר...
אימון המשלב בתוכו המון אלמנטים כמו: פיתוח כושר אירובי, חיזוק שרירים , חיזוק שרירי היציבה, עבודה איזומטרית, עבודה אנארובית , עבודה על כוח מתפרץ  ועוד אלמנטים חשובים . כל זה קורה בסביבת מים , טבע , נוף קסום ,שקט וחיבור מושלם אל הטבע .
ניתן לצאת לחתירה לבד, חתירה בקבוצות או חתירה לכל המשפחה. אפשר לקחת את הסאפ  לחתירה תוך חיפוש השקט והרוגע בדומה ליוגה או מדיטציה .אפשר להתייחס לזה כפעילות חברתית בטבע.
מובטחת לכם התמכרות בריאה לספורט מושלם !!!
 
מגוון פעילויות על הסאפ :בחתירה על הסאפ  ניתן לבצע פעילויות רבות ומגוונות : דייג, יוגה, מדיטציה, אימון כושר, גלישה, וזאת בכל מקום : בים, בכנרת, ים המלח, הירדן, מים שקטים או ים גלי.
דרך נוספת לספורטאים המחפשים גיוון באימונים , גם אם ענף הספורט בו הם עוסקים אינו קשור למים.
פיזיוטרפיסטים החלו להמליץ על חתירה על סאפ לאנשים הסובלים מפציעות ,  . מומלץ לאנשים אשר סובלים מפציעות ברכיים או כתפיים ואינם מסוגלים לבצע שום פעילות ספורט אחרת.
חתירה על פדאל בורד כבסיס כושר ארובי לספורטאי צמרת
 
היום שתרבות הפנאי הולכת וגדלה יש בארץ עשרות אלפים שרוכבים על אופנים מספר פעמים בשבוע ויש לאותם אנשים כבר הבנה בכול הקשור לבראות ולשיפור היכולת הארובית שלהם,כמו כן כול הקשור לפעילות טריאטלון ענפה בארץ הולך ומתפתח ומדובר כבר באלפים רבים של אנשים שיוצאים לאימוני נפח בענפים שונים כמו ריצה,שחיה,רכיבה,ועכשו כול אותם אנשים מחפשים עוד כלי אימון שיוכל לגוון להם את הפעילות הארובית ושילוב של פעילות כוח מלימה
החתירה על הפדאל בורד בהחלט מאפשרת שיפור ואיון של הרבדים הבאים: 
  1. כוח
  2. נפח ארובי
  3. פעילות עצימה בנפחים האן ארובים
  4. והכי חשוב עבודה על מרכז הגוף
לכן בשנה האחרונה אפשר היה לראות הצטרפות עצומה של אנשים שמעולם לא גלשו או חלמו על גלישה וזה פשוט תענוג לראות איך אנשים שהספורט עבורם זו דרך חיים והם אימצו את הסאפ כפעילות משלימה לתחום הספורטיבי שלהם
מעבר לזה יש ספורטאים אולמפים כמו נמרוד משיח ולי קורזיץ שגיילו את איכות האימון בחתירה על פדאל בורד והכניסו את נפח החתירה והגלישה על גלשן הסאפ לתוכנית האימון שלהם
בשנה האחרונה נמרוד משיח ולי קורזיץ עשו נפחים עצומים על חתירה עם גלשן סאפ למרחקים וגם בגלים עובדה שהקנתה להם יתרון עצום וזה בגלל עוד נפח פעילות במים שזה התחום העקרי שלהם ובעקר על ידי החתירה המאומצת הם יכולים לשרוף שומן ולרדת במשקל וזה בעצם הקושי הגדול ביותר גם של נמרוד וגם של לי. אפשר היום לראות בעולם יותר ויותר ספורטאים מענפי ספורט שונים הופכים את החתירה על הפדאל בורד כחלק בלתי נפרד מתוכנית האימון שלהם.


פדאל בורד – גלשן עמידה – גלשן חתירה – סאפ ...מהו הספורט ?
ארבעת המונחים הללו מתייחסים לאותו  ענף ספורט . הכוונה היא לפעילות שבה עומדים על גלשן גדול וחותרים עליו עם משוט בעל להב אחת . ספורט פשוט בדומה לקייאק , לא מצריך שום קואורדינציה מסובכת. ניתן לחתור למרחקים ועל ידי כך לנצל את הגלשן ליחידת כושר אירובית תוך חיזוק שרירים וניתן לנצל את הגלשן לתפיסת גלים בדומה לגולשי הגלים. במהלך שעת חתירה על סאפ נשרפים בין 700-900 קלוריות . ספורט זה התחיל לקבל חשיפה נרחבת עם כניסתם של אתלטים שלא מעולם הגלישה לתחום הסאפ וזאת במטרה למצוא דרכים חדשות לעשות CROSS TRAINING  ולשמור על כושר בצורה מהנה. החתירה על סאפ מספקת אימון אולטימטיבי המשלב מספר מרכיבי כושר חשובים : סבולת לב ריאה, סבולת שריר, קוארדינציה  ושיווי משקל. חיזוק שרירים , שיפור היציבה . הספורט תאים לכולם : נשים , גברים וילדים . כל אדם שלא התנסה בעבר בספורט ימי . לא נדרש נסיון קודם בתחום הים או הגלים.


קבוצות חתירה  על SUP  לנשים

לכל הנשים אשר תמיד חלמו לגלוש  בים ולא עשו זאת עד כה – זו הדרך הקלה להתחבר אל הים באופן מושלם. חתירה על גלשן עמידה זו הדרך הנכונה עבורך לפתוח את הבוקר ולחוות  אימון כושר  מיוחד ואפקטיבי עד מאד  , נוסיף על זה גם שחרור מנטלי שתורם רבות לאיזון ובריאות הנפש. מעבר לסיפוק ולכיף המידי שמקבלים במהלך החתירה יש עבודה על חלק גדול מאד ממרכיבי הכושר הגופני . סבולת לב ריאה, חיזוק שרירים, שיווי משקל, ועוד . מתאים מאד לנשים לאחר לידה אשר מחפשות דרך מהירה להצרת היקפים חזרה ועבודה איזומטרית מעולה על שרירי הבטן עם דגש על בטן תחתונה. בואי הצטרפי אלינו לסדנת נשים בחתירת SUP  , סדנה סגורה לנשים בלבד עם ליווי מקצועי שלנו . נשים מקבוצות גלאים שונות מתאחדות יחד לשעת חתירה ואימון כושר באווירה של טבע , ים ושלווה עם דינמיקה מיוחדת ומפרגנת של נשים. לראשונה בארץ הוקמה ליגה תחרותי בחסות ארומה ישראל מטרת הליגה היא להפיץ את תרבות הסאפ ואת היופי והקלות שבספורט בחופי הארץ מי צפון בחוף אכזיב ועד לדרום לחוף פלמחים
ארומה ישראל השכילה להבין את החדששנות בתחום הסאפ ובעצם לקחה בעלות על התחום כאשר היא מפיקה את ליגת ארומה סאפ. בכול תחרות המתחרים מוזנקים בזינוק אחד כאשר יש חלוקה לקטגוריות על פי סוג הגלשן וגיל ומין החותר.
ישנם כמה סוגים של גלשנים מטרות שונות בעולם הסאפ,יש גלשנים שמתאימים לרכיבה על הגלים ממש בדומה לגלשן גלים רק גדול יותר ויש את הגלשנים שמיועדים לחתירה למרחק הם ארוכים יותר ובעלי מבנה שמאפשר זרימה חלקה ביותר במים וקצב חתירה מהיר מאוד.

בליגת ארומה סאפ כול נרשם מקבל ציפ אלקטרוני באמצעותו ניתן להזניק את כולם יחד ובקו הסיום לדעת מי ניצח בכול קטגוריה זה מאפשר תחרות בעלת נפח נרשמים רב ולמרות זה לתת מענה מקצועי הוגן לכול מתחרה שנרשם לתחרות שהוא יתחרה מול גולשים בעלי אותו ציוד או בעלי אות גיל.
התחרות ה1 באכזיב ללא ספק היתה מוצלחת מאוד והגיעו מתחרים רבים מכול הארץ. בכול ליגת ארומה סאפ אנחנו בעצם עושים פסטיבל ספורט אחד גדול כאשר אנחנו משלבים כמה ענפים באותה הפקה שכולם מגיעים מאותו עולם ,ספורט ומים,,גם שחיה במים פתוחים וגם קיאקים בדגם סרף סקי שהוא דגם דומה לקיאק אולמפי,החיבור הוכח באכזיב ככמאוד נכון והיה פשוט תענוג לראות את הדינמקה בין כול המתחרים באשר הם נחשפים לעולם חדש ומוכר להם, ללא ספק לאחר אנטגרציה כזו הרבה מאוד שחינים וחותרי קיאקים יתחלו גם לעשות סאפ וההפך הוא גם נכון הרבה גולשי סאפ גילו את עולם שחיה במים פתוחים וגם את עולם הקיאקים. פורמט זה ישמר לאורך כול הליגה בתקווה ליותר משתתפים בהמשך.

באירוע באכזיב התחרו כ: 560 שחינים, 50 סאפים, 55 קיאקים.הוסף ל Facebook Share on Twitter