גלשן קייט רייס

בשנים האחרונות החל תחום הקייט רייס לתפוס תאוצה ונבנה סבב תחרויות עולמי שהמטרה העליונה הייתה הפיכת קייטסרפינג לדגם אולימפי.
גלשן קייט רייס
גלישה על גלשני קייטרייס מגיעים למהירות שיא ברוח יחסית חלשה והם בהחלט הכלי הכי מהיר כרגע בעולם השייט התחרותי

הגלשנים של היום כבר ממש ברמה גבוהה. תכנון החומרים שמהם מכינים אותם מאפשרים משקל מאוד קל לגוף הגלשן. לרוב, המידות לגלשנים המובילים בתחום הם אורך סביב 180 ס"מ ורוחב של 80 ס"מ והנפח של הגלשנים יחסית גדול (סביב 100 ליטרים). לרוב הגלשנים יש שלושה סנפירים ארוכים המאפשרים לגלוש בפלנינג (ריחוף מעל המים). הנתונים הללו מאפשרים לגלוש עם הגלשנים האלו ברוח מאוד חלשה, החל מ-5 קשרים (מספיק רוח שהקייט יעלה לאוויר). זהו המכשול הגדול שעמד בדרכו של הקייט רייס בכדי להפוך אותו לדגם אולימפי, כיוון שהיתרון הגדול של גלישת רוח הוא שניתן להתחרות ולגלוש בכל תנאי הרוח בעיקר בטווח התחתון.

גלישת קייט רייס

גלישה על גלשני קייטרייס מגיעים למהירות שיא ברוח יחסית חלשה והם בהחלט הכלי הכי מהיר כרגע בעולם השייט התחרותי. זווית הגלישה שלהם בצלע קדמית (מול הרוח) מאפשרת להם לחדד אל מול הרוח יותר מכל כלי שייט אחר. המצנחים שגולשים איתם בקייט רייס הם מצנחים רגילים ונמצאים בשוק הרגיל, למרות שבשנה האחרונה יותר ויותר גולשי קייטרייס בוחרים לעבוד עם מצנחים גדולים סביב 16 מטרים גם לרוחות חלשות וגם לחזקות . יש היום מעבר לשימוש בקייטים עם איי אר גבוה(מצנחים עם כנף צרה יותר וארוכה), מבנה שמאפשר לקייט להגיע יותר לקצה החלון, דבר המאפשר לגלוש בזווית חדה יותר לרוח.

גלשני קייט רייס

חרבות גלשני קייט רייסרוב גלשני הקייט רייס מגיעים עם סט אפ של רצועות בדומה לגלשן רוח רייס, מה שאומר שיש עמידה מסויימת על הגלשן בצלע מול הרוח, כשיורדים למלאה עוברים לעמידה אחרת שמותאמת לגלישה קהה מאוד במורד הרוח. הסנפירים של גלשן קייט רייס הם בהחלט חלק משמעותי באיכות הגלישה וביכולת החידוד ועלייה מוקדמת לפנלינג (ריחוף על המים). יותר ויותר גולשים בעולם הבינו את חשיבות איכות הסנפיר והיום יש יצרנים קטנים שמכינים סנפירים רק בהזמנה מיוחדת. העלות שלהם עומדת על 1500 ש"ח לסנפיר .אגב עלות גלשן קייט רייס עומדת סביב 6000 ש"ח. גם בתחום הגלשנים יש יצרני קסטום שניתן להזמין איתם גלשן על פי מידות הגולש וזה בהחלט יתרון עצום על גלשני הפרודקשן הרגילים שנמצאים בשוק, לכן יש מרדף ענק אחר ציוד איכותי ויקר, מה שהופך את הענף הזה למאוד יקר.

מעוניינים להתפתח בתחום הקייט רייסינג ? צרו איתנו קשר 

הוסף ל Facebook Share on Twitter