הסבה לגלישת קייט רייס

מה עושה ילד שגולש רוח במסגרת תחרותית ורוצה לעשות הסבה לגלישת קייט רייס
הסבה לגלישת קייט רייס
הזנקת מירוץ קייט רייס
יש בארץ כ 600 ילדים שהיום נמצאים במסגרת תחרותית בגלישת רוח לצערי המצב היום הוא כזה שאותם ילדים במידה והם רוצים להמשיך עם החלום האולימפי שלהם יאלצו לעשות הסבה מהירה ככול שניתן ולהתחיל ללמוד קייט סרפינג

כאן בעצם משתלב גוף כמו בית הספר לגלישת קייט מועדון קייט אווי! אנחנו כבר מנוסים בכול הקשור להדרכה של כמות אנשים גדולה כי כבר 13 שנה אנחנו עוסקים בתחום הדרכת גלישת קייטסרפינג ובעצם רוב הגולשים בארץ עברו אצלנו הדרכה כזו או אחרת וזו כנראה הסיבה שהיום הרבה גופים כמו מועדוני שייט פונים אלינו למתן עזרה בהכנת תשתית עבודה נכונה שתוכל לתת מענה לכול אותם ילדים.
חשוב לציין שגלישת קייט סרפינג בהחלט יכול להיות ספורט מסוכן ולכן יכולת ההדרכה מהיבט הכמות בגלישת קייט היא מוגבלת בעיקר לבני נוער, ההבדל הגדול בין הדרכת קייט להדרכת גלישת רוח זה שבגלישת רוח כול מאמן שעובד באגודת שייט יכול לעבוד באותו זמן עם כמות ילדים גדולה בצורה מקצועית ובטוחה מאוד, בגלישת קייט המצב שונה כי לא ניתן לבטח פעילות הדרכה קבוצתית ומעבר לזה מהיבט בטיחות לא ניתן לעבוד עם קבוצה של גולשי קייט שהם גולשים מתחילים בצורה מקצועית ובטוחה מה שהולך ליקר את כול נושא הסמכת אותם ילדים ובני נוער לגולשי קייט סרפינג, הפתרון כרגע לנושא מגיע מגופים כמו קייט אווי שיכולים ובהחלט יוכלו בעתיד לתת מענה מקצועי ובטוח ככול שניתן ובצורה מדורגת ולאט לאט אפשר יהיה להקים כאן תשתית נוער תחרותי בתחום הקייט רייס.

קצת היסטוריה על התנהלות ענף הגלישה האולימפי

לראשונה באולימפיאדת לוס אנג'לס שהייתה ב84 נכנס ענף גלישת הרוח לאולימפיאדה הדגם בזמנו נקרא ווינד גליידר וזה היה גלשן ענק ואסור היה להשתמש בטרפז. נציג ישראל היה יהודה אטדגי מהישוב מכמורת.

קייט רייסינג - הסבת גולש רוח לגלישת קייט רייסלאחר אולימפיאדת לוס אנג'לס הדגם הוחלף לגלשן לכנר לקראת המשחקים בסאול ב1988 שם לא היה לישראל אף מועמד,ערן ענבר היה קרוב כנקודה מהקריטריון האולימפי אבל כשל בהשגתו לכן לא היה נציג ישראלי בגלישת רוח בסאול.
לקראת המשחקים בברצולנה היו דיבורים שוב על החלפת הדגם אבל הלכנר נשאר כאשר את ישראל מיצג עמית ענבר.
מיד לאחר המשחקים של ברצלונה החוף שוב הדגם הפעם לדגם מיסטרל שם גבר גל פרידמן על עמית ענבר ויצג את ישראל בכבוד וזכה במדליה אולימפית ראשונה לישראל בדגם גלישת רוח
לאחר אטלנטה דגם המיסטרל נשאר גם למשחקים בסידני כאן שוב גבר עמית ענבר על גל פרידמן ונסע ליצג את ישראל במשחקים האולימפיים בסידני 2000.
אחרי המשחקים בסידני יצאה שוב הודעה דרמטית על החלפת הדגם לRSX המוכר היום כדגם אולמפי ושחר צוברי יצא ליצג אותנו בביגין 2008.
היום 4 חודשים לפני לונדון 2012 יצאה ההודעה הכי דרמטית בעולם הגלישה והשייט ש"קייט רייס" הפך להיות הדגם האולימפי לריו 2016.

הרוב הדומם בהחלט חושב שזו החלטה שגויה ולא ברור כיצד הולכים להכיל את זה בכול העולם כי בעבר ההחלפה הייתה תמיד בין דגם גלישת רוח לאחר וזו הפעם ה1 שגלישת הרוח נעלמת מהזירה האולימפית
בימים אלו מתנהל קמפיין עולמי ענק לשינוי ההחלטה שהתקבלה בהצבעה צמודה מאוד של 19 קולות בעד החלפת הרוח בקייט לעומת 17 מצבעים שהתנגדו.

הוסף ל Facebook Share on Twitter