קייט רייסינג

מה יהיה דגם הקייט רייס במשחקים האולמפים בריו 2016?
קייט רייסינג
חברים ! הלא יאמן קרה!!!! בהצבעה צמודה באיגוד השייט העולמי 19 תומכים ו-17 מתנגדים בהורדת דגם גלישת רוח אולימפי והכנסת גלשן קייט סרפינג במקום הדגם האולימפי בגלישה למשחקים האולימפיים בריו 2016!

קיימות שתי  אפשרויות להתפתחות הענף :
  • דגם פתוח: כל מתחרה מגיע עם הציוד שהוא מוצא לנכון על פי הצרכים האישיים שלו: סוג וגודל הקייט, אורך חוטים, סנפירים, אורך גלשן, משקל גלשן, וכמובן מספר גלשנים וקייטים ללא הגבלה. גישה זו בהחלט מאפשרת לגולש לא הכי מוכשר לנצח. למי שיש יותר כסף לרכוש את הציוד הכי חדשני יהיה בעל היתרון הגדול בענף. זו לדעתי האפשרות הכי גרועה זה יביא למצב שהתחרות לא תהיה הוגנת כלל ! מניסיוני בעבר ברגע שלציוד יש השפעה על מיקום בתחרות, זוהי לא תחרות הוגנת. זה יהפוך את קייט רייסינג לענף מאוד מקומבן וזה יהיה ענף מאד מאוד יקר ובהחלט לא יאפשר למרכזי אימון רגילים לבוא לידי ביטוי ובטח לא יאפשר לכל אותם מרכזי שייט להכין את דור ההמשך בצורה מסודרת ,יהיה קשה לעמוד בזה כלכלית!
  •  

  • דגם אחיד :האופציה השנייה היא דגם אחיד: כאן הכוונה היא שיהיה יצרן אחד שמספק ציוד זהה לכל המתחרים. אותו גלשן שיוצא מאותה תבנית ,אותו קייט וכל הציוד הנלווה יהיה זהה לחלוטין, זו בהחלט הדרך הכי ספורטיבית לפחות עד כמה שניתן. הציוד של גלישת הרוח, הדגם האולימפי, נבחר לאחר שנערך מכרז מסודר שיוצא על ידי איגוד השייט העולמי. בתום המכרז נבחר יצרן אחד שמספק ציוד אחיד לכולם. אם ההתנהלות תהיה זהה לזו שהייתה בגלישת רוח, זה ישים על המפה שני גופים הכי גדולים בעולם בתחום : ניל פרייד ונורט. אלו הגופים היחידים שיוכלו לעמוד במהלך כלכלית, בהנחה שאחד מהגופים האלו יזכה במכרז. שני גופים אלו מסוגלים יהיו לדעתי בזמן קצר יחסית לספק ציוד לעולם, ולאפשר לכולם להתחיל להתאמן ולקיים הדרכות קייט רייסינג.
קייט רייסינג - הספורט האולימפי החדש
מאות אלפי ילדים בגיל 8-12 שפעילים במרכזי שייט בעולם בגלישת רוח הולכים לעבור לגלישת קייט רייס וצריך לתת להם מענה מקצועי בטוח ומהיר.  זהו חלק מרכזי בבחירת הספק שיזכה במכרז לספק ציוד קייט רייס האולימפי כחלק מהמכרז שיצא בתקופה הקרובה.

נכון להיום אין ידיעה ברורה מה יהיה הגלשן והקייט האולימפי והכל מאוד בערפל. דבר אחד בטוח, עד שתתקבל החלטה מה יהיה הציוד האולימפי, כל מי שרוצה להיכנס לעולם ה"קייט רייס" כדאי שילמד לגלוש על גלשן קייט. אנו במועדון קייט אוואי יכולים לתת מענה מושלם בארץ כמרכז הדרכה ותיק שפועל בהדרכה כבר 13 שנה שהכשיר כבר אלפי גולשי קייט בארץ עד היום.

רוצים להתמקצע בקייט רייסינג?

קורס קייטסרפינג בקייט אוואי יתן לכם את הכלים הבסיסיים לגלישת קייט ואחריו התמקצעות בקייט רייס, צרו איתנו קשר לפרטים נוספים


הוסף ל Facebook Share on Twitter