מהפך בעולם הגלישה! - קייט סרפינג הפך לדגם אולימפי במקום גלשן הרוח

ההודעה הגיעה במפתיע וגורמת זעזוע ענק בעולם הגלישה בכל העולם .
מהפך בעולם הגלישה! - קייט סרפינג הפך לדגם אולימפי במקום גלשן הרוח
קייט סרפינג בדרך לאולימפיאדת ריו 2016
בהצבעה צמודה נפל רוב באיגוד השייט העולמי 19 תומכים ו-17 מתנגדים בהורדת דגם גלישת רוח אולימפי והכנסת הקייט סרפינג במקום הדגם האולימפי בגלישה למשחקים האולימפיים בריו 2016!

ההודעה הגיעה במפתיע וגורמת זעזוע ענק בעולם הגלישה בכל העולם . לדעתי, ברמה האישית יש כאן החלטה שנויה במחלוקת והיא בהחלט מבטלת את הענף הכי הישגי שהיה לנו בהיסטוריה של המדינה, וללא ספק חלק מאוד גדול בחיים האישים שלי כאדם ,כספורטאי וכגולש.
לא ברור לי עדיין כיצד האיגוד העולמי חושב לתת מענה למאות אלפי ילדים אשר פוקדים את מרכזי השייט התחרותי ברחבי העולם ,ילדים בטווח גילאים של בגיל 8-14 שבגיל הזה מקבלים את הבסיס לשייט התחרותי. כיצד מרכזי שייט כאלו  אשר בהם עובד מאמן על כל 15 ילד, יוכל לתת מענה בטוח להדרכת קייט לאותם ילדים?
בעשר השנים האחרונות משרד החינוך הוציא מיליוני שקלים על רכישת גלשני רוח ובנה תשתית ומסורת ארוכת שנים . כל ההשקעה רבת השנים יורדת לטמיון ברגע. מעבר לזה ,כל הידע העצום שנרכש כאן עם השנים בגלישת רוח גם הוא הלך ולא יחזור...באמת עצוב!
 
מצד שני יש ערבוב קלפים מחדש ויש גם את היופי בזה, ספורט חדש, טכניקה חדשה ,טקטיקה חדשה, לוגיסטיקה חדשה. כאחד שעבר כבר החלפה של 4 דגמים אולימפיים בעברי, כספורטאי פעיל תמיד למדתי להסתגל מחדש ולהתאים את עצמי למציאות החדשה . אני מאמין שגם הפעם בסופו של יום אותם גולשי רוח כמו שחר צוברי, נמרוד משיח ולי קורזיץ במידה וימשיכו, הם יתברגו  שוב בצמרת העולמית תוך זמן קצר מאוד יחסית.
 
במקום מסויים אני מרגיש טוב עם הכניסה שלי לעולם הקייט סרפינג לפני כ- 13 שנה . זה בהחלט שם אותי במקום עם המון ידע ואני מאמין שאוכל לתרום המון מהידע שלי לכל גוף מקצועי שירצה להיכנס לתחום בצורה מקצועית.
בימים אלו אנו מארגנים גלשן קייט רייס שמדמה את הגלישה על גלשן הקייט האולימפי שייבחר בקרוב(עדין אין החלטה איזה גלשן זה יהיה ואיזה קייט)
הסיטואציה החדשה שנוצרה  נותנת פתח לכניסה של גולשים חדשים ללא ניסיון . הסיבה לכך היא  שהרמה הספורטיבית תרד דרמטית בקייט. הכול מאוד פאסיבי ואין יכולת או צורך לפמפם כמו בגלשן רוח ,לכן כל ההיבט  של ההכנה הפיזית ובניית כושר  לתחרויות לא יהיה משמעותי. ( כיום בגלישת רוח,  גולשים כמו נמרוד משיח מתאמנים לרוב כ-70% על יבש כהכנה פיזית לתחרויות ובניית כושר)האם אולימפיאדת לונדון תהיה האחרונה עבור לי קורזיץ ונבחרת גלישת הרוח הלאומית?
המשמעות העיקרית היא בהכרה לאומית בענף הקייט סרף. הפחד שלי הוא  שנאלץ למסד את כל התחום וזה בהחלט יכול להשפיע על  עלות הכניסה לתחום.(צורך בבדיקה ארגומטרית ועוד הוצאות רישום לאיגוד מסודר ולמועדון שייט תחרותי והרשימה ארוכה) ואני חייב לומר שהתקווה האישית שלי היא שההחלטה תבוטל !
החשש  הגדול  שלי הוא  שיהיה דגם פתוח .הכוונה היא שכל גולש יוכל להגיע עם הציוד האישי שלו ללא הגבלות על גודל  גלשן, מיבנה גלשן, סנפירים, וקייט . זה יגרום לכך  שהתחרות היא לא מי גולש טוב יותר אלא מי הוא בעל הציוד המתקדם יותר. הפערים ברמות האלו בציוד הם עצומים מה שיכול להוביל למצב שגולש בינוני עם ציוד מעולה ינצח גולש מעולה עם ציוד מיושן.
השאיפה והחלום שלי  הוא שלפחות תהיה הקפדה על כך שיהיה דגם אחיד לכל הגולשים (בדומה למה שהיה בגלישת הרוח) רק באופן זה הגולש הטוב ביותר  ינצח  וזה ימנע את המרדף אחר הצטיידות תמידית וההתעסקות תהיה  יותר במקצוע עצמו ופחות בציוד.
 
לאן זה ייקח אותנו??ימים יגידו! מה שבטוח  הוא שמי שיתכונן ראשון, יצבור יתרון עצום על פני המתחרים האחרים. ההמלצה שלי לכל בני הנוער  אשר נמצאים במסגרת גלישת רוח תחרותית, תתחילו ללמוד קייט סרפינג וכמה שיותר מהר!


הוסף ל Facebook Share on Twitter