לי קורזיץ בדרך לאולימפיאדה

לי ואני גדלנו באותו הכפר , מכמורת. הזיכרונות שעולים לי ממנה מהילדות מחזירים אותי כמובן אל הים , ילדת ים, תמיד במים גולשת עם הבנים, חלק מחבורה של גולשים .
לי קורזיץ בדרך לאולימפיאדה
לי קורזיץ בדרך לאולימפיאדה
לי קורזיץ זכתה בכישרון טבעי עצום שמספיק גם ל-5 גולשות יחד. ילדה אשר בגיל מאוד צעיר זיהתה וידעה מה היא הכי אוהבת ובמה היא הכי טובה, היא לא התאמצה לחפש אחר הייעוד שלה בחיים, היא קלטה את הכל בגיל צעיר ומאז היא ממוקדת במטרתה.

לי ואני גדלנו באותו הכפר, מכמורת. הזיכרונות שעולים לי ממנה מהילדות  מחזירים אותי כמובן אל הים , ילדת ים, תמיד במים גולשת עם הבנים, חלק מחבורה של גולשים .
לי קורזיץ זכתה בכישרון טבעי עצום שמספיק גם ל-5 גולשות יחד. ילדה אשר בגיל מאוד צעיר זיהתה וידעה מה היא הכי אוהבת ובמה היא הכי טובה, היא לא התאמצה לחפש אחר הייעוד שלה בחיים, היא קלטה את הכל בגיל צעיר ומאז היא ממוקדת  במטרתה.
כספורטאי פעיל, תמיד הרגשתי שהיא עוקבת ובוחנת את המהלכים שלי גם בהצלחה וגם בכישלון. אני מאמין שהגדילה שלה לידי וליד גל פרידמן דחפה אותה תמיד להישגיות עולמית ולאורך השנים תמיד היא התאמנה ליד הגולשים והגולשות הטובים בעולם. היום אני שמח לראות שלי הפכה להיות מילדת ים קטנה לספורטאית הכי הישגית בכל תחומי הספורט הישראלי וללא ספק הפכה להיות הספורטאית הכי מעוטרת בהישגים בספורט הישראלי. לי ללא ספק שמה את הספורט הנשי וענף גלישת רוח כספורט הכי הישגי בכל תחומי הספורט בארץ.
 
לי ידעה הרבה עליות ומורדות והדרך שעברה חישלה אותה והפכה אותה לבוגרת יותר ובשלה יותר, בעיקר מההיבט המנטלי. ראייה  לכך היא הזכייה שלה באליפות הזו. חודשיים קודם זכתה באליפות עולם 2011, מה שהיה אמור להפעיל עליה לחצים לקראת אליפות עולם זו (2012),  אך היא הגיעה מוכנה וביצעה את התחרות הנוכחית כמקצוענית אמתית. נקודה זו מראה שהיא מוכנה מנטלית לאתגר הגדול הבא – אולימפיאדת לונדון 2012. לי ללא ספק תגיע למשחקים כשהיא התקווה הגדולה ביותר בישראל לזכייה במדליה אולימפית. במבט מהצד וכאחד שעוקב אחרי התקדמותה כבר שנים , אני ממש שמח לראות שהיא יותר מתמיד מוכנה לאתגר הקשה והגדול הזה.
 
לי מגיעה ממשפחה שכולה ים. האבא  ששון ,איש ים מיוחד שכולו תשוקה לים. נראה  כי משם הילדים נדבקו בחיידק. בר, אחותה הקטנה גולשת מעולה שלא בחרה בדרך התחרותית אלא בנשמה ובאהבה גדולה לים ללא רצון להתחרות למרות שגם היא כשרון ענק. תום ,האח הגדול גולש נדיר בכל ענפי הגלישה האפשריים, גלישת רוח, קייט סרפינג, סאפ... כיום מאמן בהצלחה את נבחרת הנוער האיכותית שיש לנו בכפר מכמורת ותורם רבות מהידע המקצועי שלו בגלישה. וכמובן, מיקי האם שמנהלת , דואגת, ומחבקת את כל המשפחה.
 
הצלחתה של לי קורזיץ, לדעתי, היא גם בזכות המקום בו גדלה – מכמורת. מהכפר הקטן הזה למעשה , יצאו ההישגים הכי גדולים בענפי ספורט השייט הישראלי, בכפר זה קיים המועדון שבו  לי גדלה ומאז ומעולם עוטף את לי בתמיכה מלאה מכל ההיבטים.  בשנה האחרונה הצטרפה למסע של לי אישה חשובה, איילת גרוס שתפקידה לנהל את צרכיה של לי בכל המישורים ועל ידי כך מאפשרת לה להתרכז בגלישה ובספורט בצורה מקצוענית ללא חשיבה או בזבוז אנרגיה על הטפל. בן, מאמנה האישי של לי קורזיץ, מביא תוצאות והצלחות גדולות מהרגע שהתחילו השניים לעבוד יחד. ללא ספק בן הוא בורג מרכזי ויודע לאזן את לי מתי שצריך ולשמור אותה במצב מנטלי רגוע בזמן ההכנה ובתחרויות.
 
אם נסתכל על הצמרת בתחום הגלישה הנשית בהחלט אפשר לראות את לי קורזיץ ממשיכה בסדרת ההצלחות שלה בעולם עוד שנים ארוכות, בתנאי שהתשוקה הגדולה שלה לים תמשיך כמו היום
במידה והכול יתחבר - כמות ההישגים שאנו כמדינה נראה מלי קורזיץ תהיה בהחלט משהו שקשה לדמיין. מההיכרות שלי עמה  ועם הענף אני בהחלט יכול לומר לכם שיהיו עוד זכיות במדליות באליפויות עולם ואירופה מהבחורה הנדירה הזו- לי קורזיץ
 
ליקה ! תחזרי הביתה מהר צריך להגיע גל נדיר בסופ"ש הקרוב ומקווה שנספיק לגלוש יחד בחוף הבית שלנו.

עמית ענבר

הוסף ל Facebook Share on Twitter