איך בוחרים גלשן ומשוט?

עצות מקצועיות בבחירת ציוד גלישת סאפ / SUP
איך בוחרים גלשן ומשוט?
אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בבחירת ציוד סאפ מתאים
שני דברים אתם חייבים איתכם ביציאה לגלישת סאפ / SUP, גלשן ומשוט. רצוי שגם תהיה לכם רצועת רגל שתחבר אתכם לגלשן ושעל גופכם תהיה חליפת גלישה מלייקרה כדי לצמצם את נזקי השמש.

יש מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון כאשר אתם בוחרים גלשן סאפ:

סאפ לגלים: אם פריסטייל או גלים קטנים הם האהבה שלכם, כדאי שתבחרו גלשן קטן כדוגמת ה-'שיבומי פרו' קטן כמו 7.6 או 8.9. אם אתם רוצים את הגלשן לשימוש בגלים גבוהים ואתם אוהבים את סגנון הלונגבורד, גלשן ארוך הוא חובה עבורכם, בחרו גודל בין 9.6 ל-11.6.

לתחרויות חתירה: לחתירה למרחקים ארוכים , כדאי לבחור את גלשן השיבומי סאפ מידה 12.6. גלשן מעולה לחתירות ארוכות בימים שהים רגוע או צ'ופי.

לים שטוח וגם לגלים: לחתירה חופשית, דייג והנאה עם המשפחה המידות המתאימות הם שיבומי בגדלים של 9.6 עד 12. הגלשנים הללו טובים מאוד לאימון כולל, גלישת גלים וחתירה רגועה.

משקל וגובה הגלשן: לכל גלשן יש אורך שונה ומשקל שונה ולא כל גלשן מתאים לכל אחד. אם תסתכלו על הגלשנים המוצגים באתר תראו שישנם גלשנים המותאמים יותר לנשים וילדים, ישנם גלשנים המיועדים לגלישת גלים וישנם המיועדים לחתירה למרחקים. יש גם גלשנים המיועדים לשתי הפונקציות ונקראים ALL AROUND. אנשים שמגיעים לתחום ללא ניסיון כלל יקבלו גלשן אחר מאשר אנשים בעלי ניסיון רב. ישנם גלשנים ארוכים מאוד לתרגול ולעמידה למתחילים. לאחר שתשתפרו ביציבה על הגלשן וחתירה נכונה , סביר להניח שתרצו גלשן במידה קטנה יותר .

יש 3 סוגים של משוטים יתנו לכם מענה מקיף לצרכים שלכם:

משוט לגלים: לחתירה בגלים משתמשים במשוט קטן. החתירה היא מהירה יותר ותנועות קצרות וזריזות יותר. לכן הלהב צריכה להיות קטנה יותר.
משוט חתירה למרחקים: מומלץ להשתמש במשוט ארוך יותר ולהב צרה בכדי להרוויח יותר חיכוך עם המים ולייצר יותר אנרגיה בחתירה. בכל פעולת חתירה תצברו יותר מהירות.
משוט ALL ROUNDER: זהו המשוט המתאים ביותר לתרגול של חתירה בגלים וגם לחתירה למרחקים בים שקט. הגודל שלו ממוצע והצורה שלו היא שילוב של שני המשוטים - משוט התחרויות ומשוט הגלים.

הוסף ל Facebook Share on Twitter