סאפ - איך מתחילים?

צעדים ראשנים לגולשים וגולשות סאפ / SUP
סאפ - איך מתחילים?
כל אחד יכול לחתור על סאפ מגיל 5 עד 75. גברים, נשים וילדים, אפילו כלבים. כל עוד אתם מסוגלים לעמוד אתם יכולים לעמוד על סאפ. לא נדרשים כישורים מיוחדים או ניסיון קודם. יותר ויותר רופאים ממליצים על הסאפ כספורט בעל שחיקה נמוכה שיכול לעזור בשיקום פציעות, על-אף, שאם יש לכם בעיות בריאותיות מסויימות, אנחנו ממליצים לכם בחום להיוועץ עם הרופא קודם.

איפה אתם יכולים לחתור על סאפ?

בכל מקום בו אתם יכולים למצוא מים; כולל נהר, אגם, נחל, מפרץ או ים. האם אתם צריכים אביזרים מיוחדים על-מנת לחתור סאפ? לא, למעט גלשן שיבומי סאפ ומשוט. אם זו הפעם הראשונה שלכם או אם אתם לא שחיינים ממש טובים אתם יכולים להשתמש בחליפת הצלה על-מנת שתרגישו בטוחים יותר.

האם צריך מלווים כשחותרים על סאפ?

אתם יכולים לחתור על סאפ לבד או בקבוצות, אתם לא חייבים לחתור עם מלווים. אם אתם רוצים לקשקש עם חברים בזמן שאתם חותרים -קחו אותם אתכם, אם אתם רוצים לעשות מדיטציה כדאי לחתור לבד. תלוי במצב הרוח שלכם.

מתי אפשר לחתור על סאפ?

ניתן לחתור על סאפ בכל ימות השנה. סאפ כמעט לא תלוי במזג האוויר כמו גלישת קייט או גלישת רוח וגלים.
בימים בהם הרוח מזרחית חזקה – חשוב לחתור קרוב מאד לקו החוף ולחתור סביב עוד אנשים. בימי סערות חזקות במיוחד - לא מומלץ להיכנס למים.

מה כדאי לקחת לגלישת סאפ?

אנחנו ממליצים לכם לקחת עמכם מים בזמן שתצאו לחתירה ארוכה. מומלץ לקחת טלפון בתוך שקית עמידה למים, קחו קצת כסף. אל תשכחו לשים קרם הגנה לפני היציאה. לבשו חולצת לייקרה וכובע להגנה מפני השמש.

האם צריכים לבדוק משהו לפני תחילת החתירה בעמידה על הגלשן?

כדאי לבדוק את כיוון הרוח לפני שאתם יוצאים לחתירה. תמיד כדאי להתחיל לחתור נגד כיוון הרוח ולחזור עם הרוח בכדי שיהיה קל יותר לחזור. חשוב גם להתייחס לזרמי הים באותו יום. תמיד כדאי להתחיל לחתור מול הזרם ולחזור עם הזרם.

עוד טיפים מועילים

חשוב לבצע מתיחות כ-10-15 דקות לפני היציאה לחתירה, אפשר להיעזר במשוט לביצוע תרגילי מתיחות. ניתן לצאת לריצה קלה לחימום הגוף לפני תחילת החתירה. בסיום החתירה, בצעו תרגילי שחרור ומתיחות לשרירים. כאשר אתם יוצאים מהמים, לבשו משהו חם על-מנת לשמור על חום הגוף והשרירים. כאשר אתם חוזרים לחוף, שתו המון מים.

הוסף ל Facebook Share on Twitter