תפוצת פאדל בורד בעולם

עד כמה פופלארית גלישת חתירה בעמידה
תפוצת פאדל בורד בעולם
בכל הגילאים, מכל קצוות העולם, אנשים חותרים בעמידה - SUP
מדינות רבות בעולם מייחסות חשיבות רבה לסאפ, מקדמות את הספורט הזה ומפיקות אירועים מיוחדים לסאפ. ארועים כגון: אליפות העולם בפדלבורד - מולוקייאוו ו - קרב המשוטים בקליפורניה, הסנדבריג' השנתי בוונקובר, החתירה השנתית למפרץ רגטה במיאמי, כל אלה הם ארועים רבי משתתפים שבמרכזם - סאם, גלישת חתירה בעמידה.

כיום הסאפ מוכר כיחידת אימון לכל דבר. אתלטים רבים מוסיפים אימוני סאפ כחלק מתוכנית האימונים שלהם וספורטאים רבים מתחומי ספורט שאינם קשורים לים מייחסים לאימוני סאפ חשיבות רבה בתוכנית האימונים השנתית שלהם.
כמות היצרנים עולה מידי שנה במאות אחוזים.
בהצהרה שיצאה מהמגזין "סטנדאפדל" (the Standup Paddle Magazine), נכתב כי העניין העולמי בספורט גדל בכ-800%, מדהים לחשוב על כך שאנשים כיום מגלים את הספורט דרך האינטרנט.

עפ"י ריד אינוי, עורך "סאפ מגזין" ("Sup Magazine"), בתחרות הראשונה שנערכה באגם טאוו השתתפו רק שבעה אנשים, לעומת זאת, השנה השתתפו כ-400 אנשים.

לאירוע המולוקאיוו (MolokaiOahu) אשר נחשב האירוע היוקרתי ביותר והמאתגר ביותר לספורט בפעם הראשונה נמכרו כל הכרטיסים מראש, וזוהי אינדיקציה לכך שהספורט הפך לפופולארי ביותר. המולוקאיוו נחשב למבחן האולטימטיבי של הסאפ , כשהמטרה העיקרית בו היא חציית תעלת מולוקאי. מקום הידוע בחום גבוה וזרמים חזקים. ג'ימיי מיטצ'ל כבר 8 פעמים אלוף עולם מתחרה שוב ובזכותו האירוע הופך לתחרות אישית בין המתחרים וכל תחרות מחדש הם חווים חוויות חדשות, וכיום הפופולאריות של הספורט היא חסרת תקדים.

ללמוד סאפ דורש מעט סבלנות, אבל זה הרבה יותר קל ממה שזה נראה, ומשום כך יש יותר נשים שנמשכות לספורט הזה. הסאפ 'שואל' טכניקות מכמה סוגי ספורט כמו סקי, חתירה על קנו וגלישה. הגלשן נראה כמו גלשן גלים רק יותר רחב ולעתים הוא משמש ככלי בטיחותי בתחרויות שחיה וקיאקים.

יתרון נוסף של הסאפ הינו : ציוד הסאפ יותר זול מאשר ציוד ספורט ימי אחר. גלשנים ומשוטים יכולים להתחיל מ- 3600 ₪ (ציוד משומש), זה מאפשר כמעט לכל אחד להיות חלק מקהילת גולשי הסאפ מילדים ועד מבוגרים כל אחד יכול " ללכת על המים".

הוסף ל Facebook Share on Twitter